وسایل نقاشی کم‌خطر برای کودکان

امروزه لوازم نقاشی متنوعی در بازار وجود دارد. اما آیا همه آنها مناسب کودکان زیر 7 سال است؟ تجربه شما درباره استفاده بچه‌های زیر 7 سال از انواع لوازم نقاشی چیست؟ شما در چه سنی و کدام یک از وسایل نقاشی را برای فرزند خود، کودک دوستان و یا آشنایانتان تهیه کردید؟ دلیلتان چی بوده؟

انواع لوازم نقاشی مناسب کودکان و حتی بزرگترها عبارتند از:

• مداد رنگی
    • رنگ انگشتی
    • گواش
    • آبرنگ
    • پاستل
    •  مداد شمعی و کرایون
    • خمیر بازی
    • مداد طراحی
در حال نمایش 2 پاسخ ( از کل 2)
  • پاسخ دادن
    Aunt Samaneh
    مشارکت کننده
    من برای خواهرزاده ام که ۲ سال و ۹ ماهشه رنگ انگشتی، مدادشمعی، کرایون، آبرنگ خریدم.

تو سن ۱.۵ سالگی تا نزدیکای ۳ سالگی که بچه ها عادت دارن رو در و دیوار و وسایل خانه نقاشی و البته از نگاه ما بزرگترا خط خطی کنند رنگ انگشتی و مداد شمعی مناسبه. رنگ انگشتی که خیلی راحت پاک میشه. حالت کرمی بودن، سبک بودنش رو من خیلی دوست دارم.

مداد شمعی رو هم با چند منظوره های قوی میشه با چند بار اسپری کردن از رو دیوار پاک کرد.

خواهرزاده من که از ۲ سالگی آبرنگ جلو دستش بوده. البته همیشه یکی کنار دستش نشته بوده که اشتباهی آب لیوان رو نخواد امتحان کنه😶

درباره مداد رنگی من همیشه ترس تو چشم رفتن بچه ها رو دارم. با وجود اینکه برای خواهرزاده م نخریدم اما از ۲ سالگی مداد رنگی و خودکارهای ما رو برداشته و نقاشی می‌کشیده. و یک نفر هم کنار دستش بوده.

خیلی برام جالبه که میشه با خمیر بازی هم نقاشی کشید، البته فکر کنم نقاشی برجسته میشه😉

Aunt Samaneh
    مشارکت کننده
    یک نکته جالب که من از رفتارهای خواهرزاده ام متوجه شده ام اینه که از سن حدود ۱ سالگی تا قبل از ۳ سالگی علاقه شدیدی به خطخطی یا همان نقاشی روی دیوار داشت. اما جدیدا روی کاغذ نقاشی میکشه و دیگه به دیوارهای خانه کاری نداره😅
در حال نمایش 2 پاسخ ( از کل 2)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.